Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, vaikai, zumba, big data, slidinėjimas, gėlės, skanumynai, rankdarbiai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2010 m. liepos 16 d., penktadienis

Naminės plaukų priežiūros priemonės

Naršydama po internetą radau štai kokius natūralius plaukų priežiūros receptus namuose:

* Sumaišykite vieną kiaušinio trynį su valgomuoju šaukštu ricinos aliejaus, užtepkite ant plaukų ir apvyniokite rankšluosčiu, kad sušiltų. Po 3 valandų išplaukite neutraliu muilu arba šampūnu.

* Jeigu jūsų plaukai lūžinėja ar plinkate, prieš miegą galvą ištepkite sutarkuoto svogūno košele, apsiriškite polietileno plėvele ir skarele. Nors ryte ir gerai išsiplausite galvą, svogūno kvapas laikysis dar pora dienų, todėl iš anksto atšaukite visus susitikimus.

* Kad plaukai sutvirtėtų, plaukite juos išrūgomis, šviežiu alumi arba svogūnų lukštų ar dilgėlių nuoviru.

* Jeigu labai slenka plaukai, pasidarykite nasturtų ir dilgėlių losjono. Susmulkinkite 100 gramų nasturtų lapų, žiedų, šviežių sėklų ir sumaišykite su 100 gramų šviežių dilgėlių lapų. Mišinį užpilkite 500 mililitrų medicininio spirito ir po 15 dienų nukoškite. Šepetėliu įtrinkite losjoną į galvos odą prieš naktį.

* Jeigu slenka plaukai ar sergate galvos odos ligomis, 2 kartus per savaitę plaukite galvą varnalėšos šaknų ir medetkos žiedų nuoviru (20 gramų varnalėšų ir 10 gramų medetkų litrui vandens); galite pridėti 15 gramų apynių spurgų.

* 4 valgomuosius romo arba konjako šaukštus išplakite su vienu kiaušiniu. Kai masė bus vientisa, įtrinkite ją į plaukus, apsukite šiltu rankšluosčiu ir palaikykite 20-25 minutes. Po to išplaukite šiltu vandeniu.

* Nuo plaukų slinkimo galite apsisaugoti perskalaudami po plovimo juos ajerų nuoviru. 3 valgomuosius šaukštus susmulkintų ajerų šakniastiebių 15 minučių pavirkite pusėje litro acto.

* Sumaišykite kadagio ir beržo lapus lygiomis dalimis ir susmulkinkite. Saują mišinio 5 minutes virkite 3 litruose vandens. Indą apvyniokite šiltu rankšluosčiu ir leiskite nusistovėti. Po valandos nuoviru galite plauti plaukus ir juos skalauti. Šis nuoviras stiprina plaukus.

* 6 valgomuosius šaukštus varnalėšos ir ajero šaknų (lygiomis dalimis) užpilkite litru vandens ir pavirkite 15-20 minučių. Atvėsusiu nuoviru įtrinkite galvos odą 2-3 kartus per savaitę - tokios procedūros sustiprins jūsų plaukus.

* Vaistinės ramunėlės nuo seno naudojamos kaip universali plaukų dažymo priemonė. Ištrinkus galvą, plaukus reikia perplauti ramunėlių žiedų nuoviru, ir jie įgaus švelnų auksinį atspalvį.

* Kad plaukai pasidarytų tankesni ir greičiau augtų, liaudies medicinos žinovai pataria galvos odą periodiškai įtrinti mišiniu iš pusės stiklinės tarkuotų krienų ir dviejų stiklinių natūralaus vynuogių vyno.

* Tris šaukštus šalpusnio ir tiek pat dilgėlių lapų užpilkite litru verdančio vandens. Po 30 min. nukoškite per marlę. Turint pleiskanų, rekomenduojama 2-3 kartus per savaitę šiuo antpilu įtrinti galvos odą.

* Šalpusnio lapų tyrelė gana veiksmingai stabdo plaukų slinkimą ir naikina pleiskanas. 100 gramų smulkintų šviežių šalpusnio lapų sutrinti su karštu vandeniu ir gauta tyrele ištepti galvos odą. Galvą tampriai aprišti skarele ir palikti 20-30 minučių. Po to plaukus gerai išplauti švariu, šiek tiek actu parūgštintu vandeniu.

* Išplovę galvą, plaukus perskalaukite vandeniu, į kurį įpiltas vienas valgomasis šaukštas obuolių acto ir penki lašai arbatmedžio aliejaus. Skalaudami lengvai pamasažuokite galvos odą - plaukai labiau blizgės, be to, bus stipresni. Taip pat verta žinoti, kad obuolių acte esančios veikliosios medžiagos ramina sudirgintą ir niežtinčią galvos odą.

* 4 valgomuosius šaukštus šaltalankio uogų, susmulkintų lapų bei plonų šakelių užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens, 15 min. pavirti, 10-15 min. palaukti, perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.

* 4 valgomuosius šaukštus šalpusnio lapų ir tokį pat kiekį apynių spurgų užpilti 4 stiklinėmis šalto vandens, 15 min. pavirti ir 15 min. palaukti, kol prisitrauks. Tada perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.

* 2 valgomuosius šaukštus kefyro sumaišyti su pusės citrinos sultimis, 1 valgomuoju šaukštu medaus, 1 kiaušinio tryniu ir 2 valgomaisiais šaukštais kokybiško brendžio. Gautu mišiniu įtrinti galvos odą ir palaukti 20-40 min. (kad ši kaukė nesudžiūtų, galvą reikia pridengti polietileniniu maišeliu). Po to plaukus kruopščiai išskalauti šiltu vandeniu.

* 2 valgomuosius šaukštus džiovintų dilgėlės lapų užpilti stikline verdančio vandens, indą uždengus 30 min. palaukti, perkošti ir sumaišyti su puse litro šilto vandens. Šiuo skysčiu skalauti plaukus.

* 30 g džiovintų dilgėlės bei šalpusnio lapų ir 20 g susmulkintų ajerų šaknų užpilti vienu litru verdančio vandens, 10 min. pavirti, 1 val. palaukti, kol prisitrauks; tada perkošti ir gautu nuoviru įtrinti galvos odą.

* Paimti lygiomis dalimis česnako ir svogūno, juos sutarkuoti smulkia trintuve ir išspausti sultis. Šiomis sultimis įtrinti galvos odą, uždėti ant galvos polietileninį maišelį ir šiltai apvynioti. Palaikyti apie 1 val. Jeigu pradėtų deginti, maišelį reikia nuimti! Po procedūros galvą būtina gerai išplauti, užbaigiant plauti šaltu vandeniu. Šią procedūrą galima atlikti ne dažniau kaip vieną kartą per savaitę.

* Paimti lygiomis dalimis ąžuolo žievės ir svogūno lukštų, užpilti verdančiu vandeniu ir vieną valandą pavirinus ant mažos ugnies perkošti. Karštu antpilu įtrinti galvos odą, galvą pridengti polietileniniu maišeliu ir palaukti 1-2 val. Po to plaukus išskalauti švariu vandeniu.

* 4 valgomieji šaukštai jaunų beržų lapų užpilami 4 stiklinėmis šalto vandens, ir indas uždengiamas. 15 min. pavirinama ant silpnos ugnies, 15 min. palaukiama, kol prisitrauks, tada perkošiama ir gautu nuoviru įtrinama galvos oda.

* Galvą prieš miegą ištepti svogūno sultimis ir aprišti polietileno plėvele arba tankios medžiagos skarele; ryte būtina gerai išplauti galvą (nors tai labai veiksminga priemonė, reikia žinoti, kad svogūno kvapas plaukuose gali laikytis dar keletą dienų).

* 20 g varnalėšos šaknų ir 10 g medetkos žiedų užpilti 1 litru verdančio vandens ir pakaitinti ant silpnos ugnies. Šiuo nuoviru plauti galvą bent du kartus per savaitę.

* Susmulkinti 100 g nasturtų lapų, žiedų bei šviežių sėklų ir sumaišyti su 100 g šviežių dilgėlių lapų. Viską užpilti puse litro medicininio spirito ir po 15 dienų nukošti. Šepetėliu įtrinti gautą losjoną į galvos odą (tai daryti rekomenduojama prieš naktį).

* 4 valgomuosius šaukštus geros kokybės brendžio išplakti su vieno kiaušinio tryniu. Kai masė bus vientisa, įtrinti ją į plaukus, galvą šiltai apvynioti ir taip laikyti 20-25 min. Po to išplauti šiltu vandeniu.

* Po tris valgomuosius šaukštus susmulkintų varnalėšos ir ajero šaknų užpilti vienu litru verdančio vandens ir pavirti ant lėtos ugnies 15-20 min. Atvėsinti ir perkošti. Nuoviru įtrinti galvos odą 2-3 kartus per savaitę.

* Tris valgomuosius šaukštus ajerų šaknų užpilti puse litro vandens ir pavirti 15 min. Šiuo nuoviru skalauti galvą.

* Nedidelę svogūno galvutę sutarkuoti ir įvynioti į keletą kartų sulenktą marlę. Tuo tamponu ilgokai trinti galvos odą; po kelių valandų plaukus reikia išplauti.

Kaip sustiprinti plaukus

Gydomieji plaukų skalavimo antpilai su obuolių actu
* Po kiekvieno plovimo reikia plaukus gerai išskalauti parūgštintu vandeniu (į 1 l vandens - 2 valgomieji šaukštai obuolių acto). Tai padeda išsaugoti rūgščių ir šarmų balansą, kurį sutrikdo kiekvienas šampūnas, ir išvengti pleiskanų. Parūgštintu vandeniu išskalauti plaukai suminkštėja ir gražiau žvilga.
* Skalavimui tinka ir vaistažolių antpilai. Tam reikia keleto šaukštelių džiovintos žaliavos, 100 ml vandens ir 60 ml obuolių acto. Priklausomai nuo plaukų tipo rekomenduojami tokie mišiniai:
- riebiems plaukams - po 1 arbatinį šaukštelį šalavijo, rozmarino, čiobrelio ir asiūklio;
- sausiems ir trapiems plaukams - po 1 arbatinį šaukštelį dilgėlių, rozmarino ir ramunėlių;
- sausiems ir blankiems plaukams - 2 valgomieji šaukštai susmulkintų varnalėšos lapų.
Žaliava užpilama verdančiu vandeniu, 15 minučių palaukiama, perkošiama, įpilama obuolių acto ir skalaujama.
* 1 valgomasis šaukštas medaus, 250 ml distiliuoto vandens ir 1 arbatinis šaukštelis obuolių acto.
Vanduo pašildomas, bet neužvirinamas, jame ištirpinamas medus, o po to supilamas obuolių actas ir gerai išmaišoma. Gautu mišiniu vienodai ir švelniai įtrinama visa galvos oda. Po 20-30 minučių plaukai išskalaujami šiltu vandeniu.

Sustiprės organizmas - sužvilgės plaukai

Paprastai per dieną išslenka iki 100 plaukų. Rudenį, pavasarį, nėštumo periodu gali išslinkti ir daugiau. Bet jeigu plaukai slenka labai stipriai, reikia juos gydyti.
Tokiu atveju rekomenduojama 6-8 savaites gerti atskiestą obuolių actą (2 arbatiniai šaukšteliai į stiklinę virinto vandens). Šis gėrimas normalizuoja medžiagų apykaitą, sustiprina plaukus ir skatina jų augimą.

- 5 kiaušinių lukštai kruopščiai nuplaunami, perpilami verdančiu vandeniu, susmulkinami, užpilami 1 stikline obuolių acto ir 1 parą palaikomi vėsioje vietoje. Po to skystis nupilamas, lukštai išdžiovinami, sumalami kavamale, o gauti milteliai suberiami į tamsaus stiklo indelį.

Vartojama po 1/2 arbatinio šaukštelio per dieną, valgant (galima paprasčiausiai apibarstyti maistą). Netrukus plaukai sustiprėja ir pradeda gražiai žvilgėti.


Maitinamasis mišinys su kiaušiniu

Sumaišykite du nedidelius kiaušinius su 50 g negazuoto mineralinio vandens ir 15 ml obuolių acto ar citrinų sulčių. Lėtai maišykite 30 sek. Gerai įtrinkite į galvos odą ir išplaukite šiltu vandeniu (jei vanduo bus per karštas, sutrauks kiaušinį).

Mišinys su žolėmis (suteikia blizgesio)

Susmulkinkite keletą lauro lapų ir sumaišykite su sauja ramunėlių žiedų ir 5 ml skysto muilo. Masažuodami užtepkite ant plaukų. Gerai išplaukite.

Šiltas aliejus (suteikia blizgesio ir purumo)

Tinka bet koks augalinis aliejus. Nedaug pašildykite. Paeiliui įtrinkite visas galvos sritis. Apvyniokite galvą polietilenu ir palaukite 20 min. Veikiant šilumai, aliejus įsigers į plaukų šaknis. Išplaukite ir gerai išskalaukite galvą.

Stiprinanti priemonė

50 ml kefyro išplakite su kiaušiniu, pridėkite 5 ml jūros augalų miltelių ir 5 ml susmulkintos citrinos žievės. Gerai išmaišykite ir ištepkite plaukus. Apsukite galvą polietilenu ir palaukite 40 min. Išplaukite ir išskalaukite. 

Eterinių aliejų naudojimas

Aromatinius gydomuosius aliejus galima naudoti plaukų priežiūrai. Receptus pateikė pasaulyje gerai žinomas gydytojas Robertas Tisserandas. Aliejaus lašus atskieskite 30 ml augalinio aliejaus.
Sausiems plaukams: dalbergijos — 9, sandalo — 6
Riebiems plaukams: bergamotės — 9, pakalnučių — 6
Nuo pleiskanų: eukalipto — 9, rozmarino — 6.
Sumaišykite reikiamas dalis ir užtepkite ant sausų ar drėgnų plaukų. Masažuokite galvą pirštais.
Palikite 2—5 minutėms, gerai išplaukite.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą