Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, vaikai, zumba, big data, slidinėjimas, gėlės, skanumynai, rankdarbiai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


BAMBUKO ir KANAPĖS audiniai

Bambuko, kanapės ir organinės medvilnės audiniai 
vystyklams, sauskelnėms, įklotams, drabužiams, patalynei, žaislams,
dovanai ir kitiems rankdarbiams

Nežinot, ką padovanot busimai mamytei, jau turinčiai naujagimį ir tiesiog rankdarbių mylėtojai? Puiki dovana būtų ne tik vystyklų ar medžiaginių sauskelnių komplektukas pradžiai, bet ir natūralaus malonaus audinio atraiža mamos kūrybiniams rankdarbiams.

Išbandykite vystyklus ir daugkartines sauskelnes. Tai ne taip sunku, kaip atrodo. Tiesiog įprotis, gerai įtvirtintas reklamos pagalba. Šiuolaikiniai natūralus bambuko, kanapės, ekologinės medvilnės pluoštų audiniai puikiai sugeria drėgmę, leidžia odai kvėpuoti, yra minkšti ir švelnus, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Iš nenatūralių audinių įklotų siuvimui plačiai naudojamas mikropluoštas, kombinuojant jį su natūraliais audiniais. Ši puri kilpinė medžiaga ypatingai gerai sugeria ir sulaiko drėgmę. 

Mano vystyklystė prasidėjo nuo marlės ir flanelės. Kol neišbandžiau bambuko veliūro ir multino, maniau, kad marlė gerai sugeria ir yra švelni, bet pasirodė, kad bambuko veliūras yra šilko švelnumo ir pranašesnis už medvilnę. Aš ji tiesiog įsimylėjau ir tai paskatino mane įsigyti daugiau bambuko pluošto audinių ir pasiūlyti kitiems pačiupinėti, palyginti ir pačiom pasiūti vystyklus, prefoldus (sulankstomas sauskelnes), sauskelnes, kaklaskares, kepurytes, moteriškus higieninius įklotus, įdėkliukus į liemenėlę, vaikiškus (ir ne tik) drabužius, akių kaukes, kūdikių antklodėles ir patiesaliukus, servetėles, šluostes, patalinę arba padovanoti būsimai mamytei.  Sauskelnių ir vystyklų siuvimas, kaip ir kiti rankdarbiai - smagus ir užkrečiantis užsiėmimas .


Mamos rankų darbo gaminiai iš natūralių audinių, skleidžiantys meilę ir šilumą. Kas gali būti geriau vaikui! 

Šiuo metu turiu 4 rūšių audinius: 
-          - ploną bambuko veliūrą, 
-          - storą bambuko ir kanapės multiną (angl. Bamboo/hemp fleece), 
-          - storą bambuko ir organinės medvilnės multiną (ang. Bamboo/organic cotton fleece),
-          - mikropluoštą (mikrofibrą).

Audiniai trikotažiniai, todėl puikiai apglunda, sauskelnės iš jų nespaudžia pilvuko, tamprūs. Švelnumą ir minkštumą bambuko veliūrui suteikia tankus plaukeliai, multinui - pukeliai, kitoje pusėje gerųjų akių raštas.  Bambuko pluoštas yra sertifikuotas Eko-tex.

Blizgus bambuko veliūras

Natūralios kreminės spalvos (nebalintas, nedažytas)
Sudėtis: 87 proc. bambuko, 13 proc. poliesterio

Plotis: 1,5 m.
Tankis: 240 g/m2

Tinka vystyklų, prefoldų, sauskelnių, drabužių, žaislų ir kt. siuvimui. Prieš siuvant audinį reikia išskalbt, nes jis šiek tiek susitraukia.
Po daugelio plovimų ir naudojimo, bambuko veliūro išlaiko savo minkštumą ir švelnumą.  Puikiai sugeria, o veliūras suteikia sausumo pojūti. Kraštai nebyra, galima tiesiog sukarpyti medžiagą ir neapsiūti kraštų, jeigu neturite siuvimo mašinos.


Storas bambuko ir kanapės multinas (flysas)

Natūralios kreminės spalvos (nebalintas, nedažytas), cilindrinio mezgimo (kaip rankovė).
Ypatingai tinka įklotams į sauskelnes ir higieniniems įklotams, patiesaliukams, įdėkliukams į liemenėles ir kt.


Sudėtis: 55 proc.bambuko, 45 proc. kanapės
Plotis: 1,5 m.
Tankis: 400 g/m2
Storas kanapės ir organinės medvilnės multinas (flysas) 

Natūralios kreminės spalvos (nebalintas, nedažytas), cilindrinio mezgimo (kaip rankovė).
Ypatingai tinka įklotams į sauskelnes ir higieniniems įklotams, patiesaliukams, įdėkliukams į liemenėles ir kt.

Sudėtis: 55 proc. kanapės, 45 proc. organinės medvilnės

Plotis: 1,5 m.
Tankis: 400 g/m2Mikropluoštas (mikrofibra)

Sudėtis: 100 proc. poliesteris
Plotis: 1,6 m.
Tankis: 400 g/m2


Naujomis technologijomis pagamintas hipoalergeninis audinys, pasižymintys antibakterinėmis savybėmis, praleidžia orą ir labai gerai sugeria drėgmę. Po daugelio naudojimų audinys išlieka sterilus ir nekvepia (nesugeria kvapo). Jis įtraukia į save drėgmę ir patikimai sulaiko viduje. Mikropluoštą galima netgi virinti, po daugelių skalbimų puikiai išsaugo savo savybes. Minkštas ir švelnus, panašus į dvipusius kilpinius audinius, drėgmę sugeria geriau už natūralius pluoštus, todėl plačiai naudojamas įklotų siuvime. Greitai džiūsta. Negalima lyginti. Be to mikropluošas labai gerai valo, sugeria purvą, nepalieką žymių ant stiklo ir veidrodžio, todėl labai plačiai naudojamas šluosčių ir rankšluostukų gamyboje.


Bambuko pluošto savybės :

-         -  antibakterinės: patekę ant bambuko pluošto auksinio stafilakoko bakterijos žūsta beveik 100 proc, o grybeliai, sukeliantys pienlige (Monilia/Candida Albican) iki 95 proc. Dėl šios savybės ypatingai tinka vystyklams, sauskelnėms, sauskelnių ir moteriškiems įklotams, įdėklams į liemenėles.

Bambuko pluošto, medvilnės ir viskozės antibakterinių sąvybių palyginimas (Šaltinis)
 - ekologiškumas: bambuko, kaip ir kanapės auginimas nereikalauja trąšų, pesticidų;
-          - dėl savo ypatingos mikro struktūros gerai praleidžia orą (kvėpuoja) ir gerai sugeria drėgmę;
-          - nepraleidžia UV spindulių (medvilnė praleidžia).

Kanapės pluošto savybės:

Kanapių auginimas nereikalauja pesticidų, nes pati kanapė yra stipri gamtos priemonė kovojant su piktžolėms ir nereikalauja specialios priežiūros auginant. Audiniai iš kanapės pasižymi stipriomis antibakterinėmis savybėmis. Audinys nelimpa prie odos, puikiai kvėpuoja, sugeria ir sulaiko drėgmę, nesielektrina, nedirgina odos ir palaiko jos sveika būklę. Patvarus, kraštai neišsiardo, tačiau riečiasi, lengva siūti, nes neišsitampo. Po skalbimo gali susitraukti iki 25 proc.

Keli pavyzdžiai:


1)      iš 0,85 m veliūro gautųsi 2 prabangaus švelnumo vystyklai 80x75 cm (išskalbus audinys šiek tiek susitraukia) arba 4 vystyklai-įklotai 40 (ilgis)x37 (plotis) cm.

Šie vystyklai ypač tiktų nakčiai (ant vystyklo reikia užmauti drėgmę nepraleidžiančias kelnytes, geriausiai vilnones):
- sulanksčius iš pagerinto trikampio sauskelnes, per vidurį – 8 sluoksniai veliūro (tinka maždaug iki metų, priklausomai nuo vaiko svorio, nors aš savo metinuką dar kartais taip suvystau (žr. nuotrauką));
- naudoti kaip įklotą (sulenkus 2 kartus per pusę, o po to dar 3 kartus, kad gautųsi įkloto plotis apie 12 cm) į sauskelnes ar kelnaites/atprastukes, o ant viršaus vilnones kelnytes arba prilaikančias iš PUL‘o;
- perkerpus per pusę vieną vystyklą gausite 2 vystyklus, iš kurių sulankstysite plonesnius įklotus (6 sluoksnių).


2)      Dvejiems prefoldams (sulankstomos sauskelnės) (nuotrauka iš interneto) pasiūti užtektų 0,50-0,60 m audinio (multino arba veliūro (jo prireiks mažiau, nes jis mažiau traukiasi po skalbimo)) + audinys pastorinimui (gerai sugeriantys drėgmę, pvz. multinas, frotas arba mikro pluoštas; pabandžiau kartą flanelę įdėti pastorinimui, tai po skalbimo pastorinta vieta kieta pasidarė)

Prefoldo matmenys (audinio reikia dvigubai daugiau (pvz., pirmas skaičius ilgis, antras – plotis):
S dydis – 41x31 cm (62x2 ir lieka 25x41, iš kurio galite pasiūti šluostuką arba migduką)
M dydis – 43x33 cm
L dydis – 51x37 cm


3)      Iš 1,1 m (išskalbus bus apie 1m) galima pasiūti 3-4 sauskelnes, priklausomai nuo sauskelnių dydžio, modelio ir iškarpų išdėstymo. Prieš kerpant medžiagą, apsvarstykite, ar pačiu efektyviausiu būdu išdėstėt iškarpas. Galima dėti „69“ būdu (vienos iškarpos sauskelnių priekis viršuje, šalia dedate iškarpą atvirkščiai – sauskelnių priekis apačioje). Arba kaip nuotraukoje: iškarpos dar ir šiek tiek "prasilenkia", tokiu būdu iš 1,4m gautųsi 5 sauskelnės be įklotų.

bumGenius
One-Size Inserts
made of 3 layers of the thickest microfiber terry 
4)      Įklotai į sauskelnes dažniausiai būna 3-5 sluoksnių. Jų dydis svyruoja nuo 12-15 cm į plotį ir 30-50 cm į ilgį. Ilgis priklauso nuo vaiko amžiaus, kuo vyresnis, tuo ilgesnio reikia. Galima daryti iš karto ilgesnį ir priekyje užlenkti. Taip suteiksite papildomą apsaugą nuo pratekėjimo pačioje pavojingiausioje vietoje :) Man tokie labiau patinka.

Taigi, pvz. iš 45 cm multino atraižos, pasiūsite 3 trijų sluoksnių įklotus maždaug 35x15 cm arba is maždaug 60 cm - 3 trijų sluoksių maždaug 50x15. Rekomenduoju, pirma pasiūti įklotus, o po to skalbti, nes po skalbimo užsisuka kraštai ir sunku siūti.
Multino ar veliūro sutaupysite, jeigu imsite 2 sluoksnius mikropluošto ir 1 sluoksnį multino/veliūro. Kai kurie gamintojai gamina įklotus vien tik iš mikropluošto (žr. nuotrauką).

Jeigu įklotas bus dedamas ne į sauskelnės vidų, o ant viršaus tada patogiau įklotus siūti viengubus (pvz. 40x40cm) ir po to sulankstyti. Tokiu būdu greičiau džius ir į vidų tokio įkloto galima įvyniot vilnos arba mikropluošto įklotą, nakčiai arba einant į lauką, kai reikia geresnio sugeriamamumo. Bent jau aš tokius labiau mėgstų.

Paaugusiam vaikui įklotus galima dėti tiesiog į pėdkelnes. Žinoma, tada pėdkelnių reikia turėti daugiau.


Kiek reikia vystyklų?

Bendros rekomendacijos yra maždaug tokios:
-        -  vaikeliui iki 6 mėn. reikia 10-15 vystyklų dienai;
-        -  nuo 6 mėn. iki metų – 8-10 vystyklų dienai;
-       -   nuo metų – 6-8 vystyklai dienai;
-        -  prilaikančių vilnonių ir/arba PUL‘o kelnyčių – 2-3 vnt.

Atsižvelgiant į tai, kaip dažnai planuojat skalbti, pasiskaičiuojate kiek reikės jums vystyklų / medžiaginių sauskelnių. Nepamirškite laiką džiovinimui, ypač blogai džiūsta, pereinamuoju laikotarpiu – rudenį kol įjungia šildymą, ir pavasarį, kai išjungia. Vilnones kelnytes reikia skalbti specialiomis priemonėmis tik 1-2 kartus per mėnesį.

Dažnai mamos nusiperka 2-4 medžiagines sauskelnes – pabandymui. Kūdikis per pora valandų jas sunaudoja ir vėl traukiami vienkartiniai. Mamai atrodo, kad sudėtinga, brangu ir nepatogu. Bet ji iš tikrųjų net neturėjo galimybės tinkamai išbandyti. Geriau pradėkite nuo vystyklų ir įklotų, pasisiūkite jų pačios ir daug, tai kainuos nedaug, pajuskite naudą, tada jau bandykite brangesnius dalykus – medžiagines sauskelnes.

Apie mūsų patirtį skaitykite čia.

Kviečiu užsukti į svečius, apžiūrėti ir pačiupinėti audinius!

 


1 komentaras:

  1. Norėjau pasiteirauti, ar šiems audiniams alergenu tyrimai nebuvo daryti? Mes labai alergiški esame, norėtume išbandyti natūralias medžiagas, bet labai baisu, tad gal teko girdėti, ar niekam neišsivystė alergija?

    AtsakytiPanaikinti