Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, vaikai, zumba, big data, slidinėjimas, gėlės, skanumynai, rankdarbiai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2010 m. rugpjūčio 18 d., trečiadienis

Kelionė į Norvegiją 2010.08.11-15

Keliauti galima įvairiai. Kelionės tikslai kiekvieno žmogaus irgi būna skirtingi. Man patinka savarankiškos kelionės ir žygiai. Patinka laisvė ir galimybė atitrukti nuo buities, kasdienybės, komforto. Galimybė pabūti gamtoje, kuo daugiau pamatyti ir patirti.
Visa tai ir buvo įgyvendinta šioje kelionėje į trolių šalį. Susipažinau su šalim, apie kurią beveik nieko nežinojau, pamačiau gražiausias ir lankomiausias Norvegijas vietas (ir labiausiai išreklamuotas :), skridau lektuvu, važiavau traukiniu, plaukiau laivu, vaiksčiojau pesčiomis, kilau į kalnus, miegojau palapinėje ir ne tik :) Ir visa tai tik per keturias dienas. Kažkas, toki keliavimo būda vadina "bomžavimu", man tai galimybė pažinti pasaulį ir išbandyti save. O patogiai išsimiegu aš savo lovoje :)
Pasiruošimas kelionei, informacijos paieška, maršrūto sudarymas užima nemažai laiko. Tikiuosi, mano pasakojimai sutaupys Jūsų laiką, sugundys panašiom kelionėm, o grįžę pasidalinsit savo įspūdžiais ;)
Norvegija yra valstybė Šiaurės Europoje, Skandinavijos pusiasalio vakarinėje ir šiaurinėje dalyje. Pietvakariuose Norvegijos krantus skalauja Šiaurės jūra, pietuose - Skagerakas, vakaruose - Šiaurės Atlanto vandenynas (Norvegijos jūra), šiaurės rytuose - Barenco jūra. Rytuose Skandinavijos kalnai Norvegiją skiria nuo Švedijos, o šiaurės rytuose ji ribojasi su Suomija ir Rusija. Palei pakrantę yra apie 150 000 salų ir salelių. Norvegijai taip pat priklauso Svalbardo salynas ir Jan Majeno sala, Lokių s. bei Atlanto pietuose esanti Buvė s.

Šalis nutįsusi iš šiaurės į pietus 1752 km siaura juosta. Didžiausias Norvegijos plotis – 434 km, o mažiausias – tik 6,3 km. Norvegijoje yra labiausiai į šiaurę nutolęs Europos žemyno kyšulys – Niordkiūras. Apie 1/3 Norvegijos teritorijos yra į šiaurę nuo poliaračio. Šalies pavadinimas kilo iš žodžių Nord vegr („kelias į šiaurę“). Valstybės plotas – 324 219 km², gyventojų sk. – 4 316 000. Sostinė – Oslas.

Krantai aukšti, uolėti, išraižyti fjordų. Fjordai susidarė tektoninių lūžių vietose. Ilgiausias (204 km) Norvegijos fjordas – Sognefjordas. Kadangi Norvegijoje gausu fjordų, tai ji pradėta vadinti fjordų kraštu. Tik Oslo ir Trondheimo fjordų krantai vietomis nuolaidūs. Arti krantų daug salų (skaičiuojamos dešimtimis tūkstančių) ir šcherų.

Labai kalnuotas kraštas. Beveik 2/3 teritorijos yra > 500 m aukščio. Didesnę dalį Norvegijos užima Skandinavijos kalnai. Jų šlaitai statūs, giliai išraižyti, rytiniai suskaldyti upių slėnių. Pietuose jie aukštesni (Galhiopigeno k. 2469 m; Glitertino k. 2452 m). Šiaurėje kalnai siauri, suskaldyti, taip pat ten yra žemas (300-500 m) Finmarko plokščiakalnis. Žemumų taip pat yra Norvegijos pietuose ir kai kur pajūryje, jų plotis vietomis 40-50 km. Kitur dažniausiai vyrauja plokščiakalniai (fieldai): Dovrefielis, Jostedalsbrė, Jotunheimas, Telemarkas.

 
Faktai: 
apie 3500 Km per 100 val;
Transporto išlaidos - 820 Lt 1 žmogui (važiavom dviese);

100 km kaina 1 žmogui - 23,5 Lt :) 

Aplankyti įžymūs objektai:
- Miestai: Oslas, Bergenas;
- Turistiniai kaimai-miesteliai: Flam, Gudvangen, Balestrand;
- Bergeno geležinkelis - jungia Oslo su Bergenu, įeina į 20 pačių gražiausių pasaulio geležinkėlių;
- Flamsbana - kalnų geležinkėlis, jungiantis Myrdal kaimą su Flam kaimu, t.y. jungia kalnus su fjordais. Statytas 20 m., nuo 1920 m. Pagrinde eina tik per tunelius. Populiarus ir brangus :)
- Naerojfjordas - pats siauriausias Norvegijoje, siauriausia vieta 250 m., ilgis 18 km;
- Sognefjordas - pats ilgiausias Norvegijoje, ilgis 206 km;
- Auralndsfjordas - vaizdinga Sognefjordo rankovė, ilgis 29 km.
Taigi, mūsų maršrutas buvo toks :
Kaunas - Oslo (Rygge) - Oslo - Myrdal - Flam - Gudvangen - Flam - Balestrand - Bergen - Oslo (Rygge) - Kaunas
Žemėlapyje violetine spalva pažymėtas kelias primyn, o žalia spalva - atgal. Mėlyna - Sognefjordas.

Smulkiau (bilietų kainos nurodytos 1 žmogui):
Kaunas - Oslo (Rygge) (08.11 - 11.00 val) - lektuvu - 1000 km - 60 Lt + 70 Lt už bagažą (tik vienas ir tik į vieną pusę) 
Oslo (Rygge) - Oslo (08.11 - 15.52 val)- traukiniu - 66 km - 63 Lt (70 Nok)
Oslo - Myrdal (08.12 - 6.31 val) - traukiniu - 350 km - 90 Lt (199 Nok)
Myrdal - Flam (08.12) - peščiom - 21 km (įžymusis tarpeklis, kuriame yra Flamsbana)
Flam - Gudvangen (08.13 - 10.45 val)- autobusu - 16 km - 16 Lt (36 Nok)
Gudvangen - Flam (Neroj fjordas - Aurlandsfjordas)(08.13 - 11.30 val) - laiveliu - 30km - 115 Lt (255 Nok) - "Norvegija miniatiūroje" (labai išreklamuotas, bet nevertas tokiu pinigų. Čia tik mano asmeninė nuomonė ;)
Flam - Balestrand - Bergen (Auralndsfjordas - Sognefjordas) (iš Flam 08.13 - 15.30, iš Balestrand 08.14 - 7.50 val) -  laivu - 350 km - 225 Lt (500 Nok) (bilietas galioja 1 mėn, galima išlipti bet kur, po to vėl plaukti, labai patogu!)
Bergen - Oslo -Oslo (Rygge) (08.14 - 16.10 val)- traukiniu - 500 Km - 90 Lt (199 Nok)
Oslo (Rygge) - Kaunas (08.15 - 15.00 val) - lektuvu - 1000 km - 60 Lt
Kelionė iki Kauno oro uosto ir atgal - 200 km - 65 Lt
Mokestis už mašinos stovėjimą oro uoste - 69 Lt
Lektuvo ir traukinio bilietai buvo užsakyti prieš 2 mėn iki kelionės. Perkant traukinio bilietus Oslo (Rygge) - Bergenas - Oslo (Rygge) vietoje jis būtų 4 kartus brangesnis ;)
Maistas -  vežėmės iš Lietuvos. Ten pirkom tik kavą ir jogurtą :) Kainos kosminės...
Nakvynės:
1 nakvynė - pasivaikščiojimas po Oslo, geležinkelio stotis;
2-3 nakvynė - palapinėje kalnuose;
4 nakvynė - Oslo (Rygge) oro uoste :)
Orai (+15 ~ +17):
1 diena - labai lyjo, 2 diena - nedidelis debesuotumas, 3 diena - iš ryto lyjo, 4 diena - nerealiai saulėta :)
Pagrindiniai informacijos šaltiniai:
www.ryanair.com - lektuvo bilietai
www.nsb.no - traukinio bilietai
www.fjord1.no - info apie plaukimus laivais (bilietus pirkom Flam Info centre)
www.flaamsbana.no - info apie traukinuką iš Myrdal į Flamą ir atgal
www.visitnorway.no - info apie Norvegiją (rusų, anglų, vokiečių ir kitomis kalbomis)
www.visitoslo.no - info apie Oslą
www.visitbergen.com - info apie Bergeną
www.visitflam.no - info apie Flamą
http://www.ayda.ru/stories/show_story.php?id=9498, http://www.ayda.ru/stories/show_story.php?id=9499 - labai informatyvus ir įdomus pasakojimas apie kelionę po Norvegiją lektuvu, traukiniu ir laivu, padėjęs man suplanuot savo kelionę.
www.makalius.lt - viskas apie ryanair skrydžius, pigios kelionės savarankiškai
http://www.pasauliokeliones.lt/Keliones/Keliones-i-Norvegija/Po-Norvegija-keliauk-savarankiskai - panašus maršrutas, kuri siūlo kelionių agentūra
Tai tiek faktų, pasakojimas ir nuotraukos bus vėliau ;)

8 komentarai:

 1. saunuole,sekmes tau..

  AtsakytiPanaikinti
 2. Liuda, netycia radau tavo bloga, kaip smaguuuu! Vilma is Svencioneliu :-)))) pameni? Tavo kontaktu neradau, parasyk man vilma_vilnius@yahoo.com

  AtsakytiPanaikinti
 3. Smagi kelionė į Norvegiją. Tikrai šaunuolė.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Puiki kelionė į Norvegiją. Mes dabar ieškome irgi kur pigios kelionės į Norvegiją . Gal kas gali rekomenduoti kokias avialinijas nebrangiai?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Regis buvo idomi kelione i Norvegija, aciu uz patarimus ir linkejimai:)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dėkui, naudingas sąrašas, kaip tik jo dėka varau į Italiją po kelių savaičių!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tik jei planuojat kelione i Norvegija, saugokties fotiku, nes mes po keliones gavom net dvi nuotraukas :) Nors atrodo, kad nera ten kur lakstyti, bet paspaudi ir uzkimbi ant pasislepusios kokios :)

  AtsakytiPanaikinti
 8. Išmaišėm pernai visą Skandinaviją. Kai tik atsirado lektuvu bilietai i Danija, nusipirkom. Pirmyn buvo pigus skrydziai i Kopenhaga. Atgal skridom pro Billundą. O viduryje padarėm didelį ratą po Norvegiją, Suomiją, Švediją. Įspūdinga kelionė!

  AtsakytiPanaikinti