Šilagėlės - retas, nykstanys ir saugomas augalas, sutinkamas Rytų Lietuvos pušynuose.

Pušynuose, į kurias persikėlėm 2015 metais ir pradėjom naują gyvenimo etapą: gyvenimą namelyje prie miško, kai gali bet kada išeit į kiemą, kurti gėlynus, važinėti dviračiu po begalinius apylinkių pušynus, mėlynauti, brukniauti ir grybauti už tvoros, kai iki Neries ar ežero 10 min dviračiu, klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti žvalgždes, mėgautis gamtą ir pro valgomojo langus stebėti kaip keičiasi metu laikai miške.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, gėlės, vaikai, rankdarbiai, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2011 m. vasario 2 d., trečiadienis

Tyra Kastilija - rankų darbo muilas (17)


Šį kartą ekspromtu turėjau pažystamai parodyti kaip gaminamas muilas, tai pagaminau Kastiliją be jokių priedų: tik saponifikuoti alyvuogių ir kokoso aliejai.

Нежнейшее кастильское мыло дает богатую кремообразную пену, которая способна увлажнить даже самую сухую и обезвоженную кожу.

Toks muilas, be savo tiesioginės paskirties, gali būti naudojamas įvairiai:

1. Kaip bazė kito muilo gamybai.

Muilas gali būti gaminamas nuo nulio, karštuoju arba šaltuoju būdu, tačiau labiau populiarus yra muilo gaminimas iš bazės arba vaikiško muilo . Jį sutarkuoja ir išlydo su šiek tiek vandens. Po to praturtina aliejais, kvapais ir kitais priedais ir supila į formeles. Kai muilas sustingsta, juo galima iš karto naudotis.

2. Taip pat paprasta Kastilija naudojama kitų priemonių gamybai. Iš jos galima pagaminti šampūnus.

Štai keletą receptų iš Akomos:

1. Bazinis

- 1/4 puodelio Kastilijos muilo
- 1/4 puodelio karšto vandens
- 2 šaukštai glicerino
- 1/2 šaukštelio alyvuogių aliejaus

Muilą ištirpinti karštam vandenyje. Įpilti alyvuogių aliejų ir maišyti. Tada gliceriną, išmaišyti. Šampūnas pagamintas :)

2. Moisturizing Shampoo (good for damaged hair)

Ingredients:

- 1/4 cup of liquid Castile soap
- 1/4 cup of aloe vera gel
- 1/4 teaspoon of vegetable oil
- 1 teaspoon of glycerin

Mix all the ingredients together. Apply to wet hair and wait a few minutes. Rinse off with cool water. Remember to shake the shampoo before every use. Also, store it at room temperature in an airtight container.

3. Chamomile Shampoo

Ingredients

- 4 bags of chamomile tea
- 1 1/2 tablespoons glycerin
- 4 tablespoons of grated soap
- 1 1/2 cups of water

Steep the tea bags in the water for about ten minutes. Add the grated soap. Now add glycerin and stir well. Store the mixture in a cool and dark place.

3. Skystas muilas iš Kastilijos

Натрите на терке кусок кастильского мыла в большой миске. Наложите полную мерную чашку этой стружки. Утрамбуйте его, чтобы получилась действительно полная чашка.
Нагрейте три чашки воды почти до закипания. Добавьте мыльную стружку в воду. Выключите огонь и взбивайте смесь деревянной или (если у вас нет ничего получше) металлической мутовкой, пока мыло полностью не растает.
Дайте остыть, затем добавьте пятьдесят-шесть-десят капель смешанных и заряженных энергией эфирных масел. Опять же, количество капель варьируется. Мыло должно обрести крепкий аромат, тогда можно прекратить добавлять масла.
Пользуясь воронкой, перелейте мыло в банку. Закупорьте ее и энергично встряхните. Подпишите и используйте по назначению.

Mėgaukitės paprastais dalykais! :)

6 komentarai:

 1. Mila ,очень интересный у вас блог! А мыльца вообще супер!Спасибо,что делитесь своими экспериментами!;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Džiaugiuosi, kad patinka! Mėgstu eksperimentus ir knieti papasakot kitiems:) Net ir muilą vis kitoki pagaminu, neidomu tą patį daryt :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Toji pazistama dekoja uz "master class" ir jau zengia pirmuosius muilo gamybos zingsnius. Dekoju, Liudmila,kad daliniesi savaja patirtimi ir uzkreti aistra kitus. O tavo muiliukai tikrai stebuklingi, kaskart patiriu dziaugsma. Megautis paprastais dalykais isties nuostabu :) E

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai fainas muilas,Liudmila, labai ačiū-naudoju vietoj šampūno, ir man labai tiko ir patiko. Iki tol teko naudot dar 2 "autorių" namini muila, bet man labiausias ir geriausias -Milos kastilija. Rekomenduoju!

  AtsakytiPanaikinti
 5. ar įmanoma užsisakyti kastilijos?
  jei galite, brūkštelkit e.rekasieneETAgmail.com
  Ač }:*

  AtsakytiPanaikinti
 6. Ar galima isigyti gryno kastilijos muilo is jusu? Kieto ar skysto, nesvarbu. Prasau parasayti :) romualda.petreikyteETAgmail.com

  AtsakytiPanaikinti