Šilagėlės - retas, nykstanys ir saugomas augalas, sutinkamas Rytų Lietuvos pušynuose.

Pušynuose, į kurias persikėlėm 2015 metais ir pradėjom naują gyvenimo etapą: gyvenimą namelyje prie miško, kai gali bet kada išeit į kiemą, kurti gėlynus, važinėti dviračiu po begalinius apylinkių pušynus, mėlynauti, brukniauti ir grybauti už tvoros, kai iki Neries ar ežero 10 min dviračiu, klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti žvalgždes, mėgautis gamtą ir pro valgomojo langus stebėti kaip keičiasi metu laikai miške.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, gėlės, vaikai, rankdarbiai, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2013 m. spalio 26 d., šeštadienis

Puškino muziejus - Markučių dvaro sodyba

Ilgai ruošėmė ir pagaliau aplankėm Puškino muziejų. Paskutinių metų daug skaitom Puškino eilių ir pasakų, pasakoju apie jį. Ir muziejus nenuvylė. Tik gaila lyjo, tai negalėjom pasivaikščiuoti po parką.

Maška, Saška, Griška ir Nataška - taip Puškinas vadino savo vaikus, kurie gimė per 6 santuokos metus su Natalija Gončarova. Pat jis niekada nebuvo Lietuvoje, o štai jo sūnus Grigorij nuo 1899 iki 1905 m gyveno Markučiuose. Čia ir palaidotas. Įdomi yra Grigorijaus biografija. Jis savo gimtinėje, Michailovskoje įkūrė Puškino muziejų, o po to pardavė valstybei ir persikėlė į Markučius, į žmonos sodybą. Visur rašoma, kad pora neturjo vaikų, žmona Varvara buvo 20 m. jaunesnė už Grogorijų. Tačiau Grigorijus iki Varvaros daugiau 20 m gyveno su prancuze gyvernante ir turėjo su ja 3 dukras, kurias sėkmingai ištekinus, pora išssikyrė. Apie tai labai mažai kur rašoma. Ir šiandien muziejuje užklausiau apie Grigorijaus vaikus, tai nustebo, kad žinau. O Varvara irgi iš pirmos santuokos turėjo dukrą. Tačiau vėl gi, kiek skaičiau biografijų, kažkodėl tai apie vaikus neminima. Dar sakoma, kad Puškino prosenelį, Ganibalą, Petras I pakrikštijo Vilniaus cerkveje.

Čia virtuali ekspozicija: http://www.vilniausmuziejai.lt/a_puskinas/virtuali_ekspozicija/index.htm
O čia dar apie muziejų: http://www.muziejai.lt/vilnius/Puskino_muziejus.htm

Čia išsmamesnis pasakojimas apie apsilankymą muziejuje: http://kootvela.blogspot.com/2012/03/vilniaus-muzieju-paslaptys-puskino.html

Apie Puškino vaikus: http://www.proshkolu.ru/user/behtjanova/blog/61624/

Apie Grigorijų Puškiną: http://www.peoples.ru/family/children/grigoriy_pushkin/

Mūsų skaitomiausia ir vaikų labai mėgiama knyga, su gražiais paveiksleliais ir beveik visais žinomiaisiais Puškino kūriniais vaikams http://www.labirint.ru/books/295245/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą