Šilagėlės - retas, nykstanys ir saugomas augalas, sutinkamas Rytų Lietuvos pušynuose.

Pušynuose, į kurias persikėlėm 2015 metais ir pradėjom naują gyvenimo etapą: gyvenimą namelyje prie miško, kai gali bet kada išeit į kiemą, kurti gėlynus, važinėti dviračiu po begalinius apylinkių pušynus, mėlynauti, brukniauti ir grybauti už tvoros, kai iki Neries ar ežero 10 min dviračiu, klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti žvalgždes, mėgautis gamtą ir pro valgomojo langus stebėti kaip keičiasi metu laikai miške.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, gėlės, vaikai, rankdarbiai, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2010 m. spalio 13 d., trečiadienis

Rudeniškos marinuotų kopūstų ir burokėlių salotos

Jeigu pasakyčiau, kad nemėgstų gaminti, matyt mane pažįstantis nepatikėtų :) Iš tikrųjų, gaminti kartais mėgstų ir kad ilgam užtektų :) Taigi, noriu pasidalint skaniomis rudeniškomis salotomis, kurias atradau visai neseniai (receptas iš Darbštuolės), patiko man ir palankiai buvo įvertintos artimųjų. Svarbiausia, jos "ilgai grojančios" - prisidarei 3 litrus ir valgai visą savaitę.

Reikia:

Didelė kopūsto gūžė, didelis burokėlis, morka, 5-8 česnako skiltelės;

Marinatui:

1 l vandens, 1/2 stiklinės aliejaus, nepilna stiklinė paprasto ar obuolių acto, stiklinė cukraus, 2 šaukštai druskos

Paruošimas:

Kopūstą supjaustyti plonais šiaudeliais, morką ir burokėlį sutarkuokite stambia tarka (aš ir kopūstą tarkavau:), česnakus susmulkinkite (aš per česnakinė išspaudžiau). Viską sudėkite į emaliuotą puodą ar 3 l stiklainį, truputį pagrūskite.

Marinatui skirtus produktus pakaitinkite iki virimo ir užpilkite daržoves. Palikite parą marinuotis.

Mano pastebėjimas. Man marinato gavosi per daug. Salotų prigrūdau 2 l stiklainį ir dar puodę liko nemažai, o marinato vos ne pusę teko iš pilti, nes jo tiek nereikėjo. Kitą kartą darysiu per pusę.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą