Vaikai, rankdarbiai, kelionės, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, gėlės, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Smagu, kad užsukot :)

2010 m. rugsėjo 13 d., pirmadienis

Nauji muiliukai: kastilija ir muilas-šampūnas


Savaitgalį vėl gaminau muilą šaltuoju būdu. Kaime tam labai tinkama aplinka: išėjai į lauką, ir maišai šarmą. O po to palieki brandintis.

Taigi, šį kartą pagaminau muilą - šampūną su dilgeliu nuoviru (alyvuogių aliejus, kokoso, saulėgražų, migdolų, ricinos, makadamijų, kviečių gemalų, priedai: kiašinių tryniai, citrinos rūgštis, vilna, eteriniai aliejai: citrinų, bergamočių, rozmarinų). Gavosi ryškiai geltonas muilas, o kai atvėso - rudas.

Antras muilas - paprastesnis, klasikinis - Kastilija. Beveik vien tik iš alyvuogių aliejaus su 5 proc. kokoso aliejum. Dariau su ramūnėliu nuoviru, tai spalva muilo - baltai-gelsva. Kadangi kastilija kaip geras vynas: kuo ilgiau brandinama, tuo geresnė, tai tik po pusės metų labiausiai atsiskleis visos jos įpatingos savybės, nors kaip ir kiekvieną šaltuoju būdu pagaminta muilą, juo galima naudotis po 6-8 savaičių.

Procesas nenuvylė, laukiu savo aliejų užsakymo, ir tada jau pabandysiu su brangesniais aliejais ką nors įdomaus padarys :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą