Šilagėlės - retas, nykstanys ir saugomas augalas, sutinkamas Rytų Lietuvos pušynuose.

Pušynuose, į kurias persikėlėm 2015 metais ir pradėjom naują gyvenimo etapą: gyvenimą namelyje prie miško, kai gali bet kada išeit į kiemą, kurti gėlynus, važinėti dviračiu po begalinius apylinkių pušynus, mėlynauti, brukniauti ir grybauti už tvoros, kai iki Neries ar ežero 10 min dviračiu, klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti žvalgždes, mėgautis gamtą ir pro valgomojo langus stebėti kaip keičiasi metu laikai miške.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, gėlės, vaikai, rankdarbiai, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2018 m. balandžio 17 d., antradienis

Pirmieji darbai ir žiedai 2018m pavasarį (balandžio vidurys)


Kinrožė pražydo ant palangės
Balandžio vidurys: gražus, šiltas oras, pats laikas pradėti sodinti, persodinti gėles ir krūmus.

Šiemet įkvėpimas užsiimti sėja atėjo beveik mėnesiu vėliau negu paprastai (kovo 25 d., ir šiltnamyje pasėjau ridikėlių, salotų, špinatų, krapų, svogunėlių), todėl petunijų ir pomidorų daigai dar visai maži (kaip 2017.03.25 :)), tačiau daug mažiau vargo dėl apžvietimo, ir neteko pajungti savo spalvotos augalų lempos.

Geras oras leido lauke daug ankščiau pradėt sodinimo/ persidinimo darbus, taip atsirado "alpinariumas" prie senojo kadagio :) Stengiames išsaugoti senuosius augalus, persodinam, jei trukdo ar netinka, ir suteikiam antrą gyvenimą.


Hiacintų ir našlaičių kompozicija


Hortenzija (žiemoja vazone, taip pražysta daug greičiau)
Pirmųjų pavasarinių gėlių "alpinariumas", 2018 m darbas

Slyva vietoj alyvos

Sklype šis kadagis užėmė per daug vietos, o miške gražiai tiko ir prigijo (persodintas pernai)

Azalija 10-15 metų amžiaus, senųjų šeimininkų palikimas (už tvoros iškėliavo alyvos ir avietės)

Sausmedis

Kambarinės gėlės:


Eustomos

2018.04.17

2017.03.25
 P.S. Pirmas įrašas daugiau kaip po 3 metų pertraukos :)
Su pavasariu ateina ligos ir ... įkvėpimas :) Po 5 bemiegių naktų dėl vaikų karščiavimų, bronchitų ir ausų uždiegimų, pagaliau išsimiegojau, pasivažinėjau dviračių, išėjau į kiemą, apsidairiau namuose ir pamačiau, kiek jau aplink manęs žiedų, paėmiau ir įamžinau :) O kad nepasimestų tarp tūkstančių nuotraukų, prisiminiau blog'ą, kuriame paskutinis įrašas 2014 m..  Kai dar gyvenom bute. O po to įsigyjom sodo namelį, į jį persikėlėm ir padėjom rekonstrukcijąąąąąąąąąą....... :) Neliko nei laiko, nei pinigų, nei įkvėpimo :D
Ir nusprendžiau atgaivint blog'ą juk dabar tiek grožio aplink matau, o ir rekonstrukciją pabaigėm, liko "tik remontas" :))))
Pirmieji pavasariniai mini irsisai

Baltasis eleboras

Hiacintai gėlyne

Paprastoji šilagėlė gėlyne

Gervuogė - per žiemą net lapai nenušalo :)

Valgomasis sausmedis

Eksperimentas - rudeninės avietės Sugana vazone

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą