Šilagėlės - retas, nykstanys ir saugomas augalas, sutinkamas Rytų Lietuvos pušynuose.

Pušynuose, į kurias persikėlėm 2015 metais ir pradėjom naują gyvenimo etapą: gyvenimą namelyje prie miško, kai gali bet kada išeit į kiemą, kurti gėlynus, važinėti dviračiu po begalinius apylinkių pušynus, mėlynauti, brukniauti ir grybauti už tvoros, kai iki Neries ar ežero 10 min dviračiu, klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti žvalgždes, mėgautis gamtą ir pro valgomojo langus stebėti kaip keičiasi metu laikai miške.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, gėlės, vaikai, rankdarbiai, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


2010 m. birželio 29 d., antradienis

Kelionė po Šiaurės Lenkiją 2010.06.24-26

Be kelionių neįsivaizuoju savo gyvenimo. Taip pat kaip ir be vaikų, šeimos, gėlių, svajonių ir kitų paprastų ir smagių dalykų. Ši kartą apie kelionę į Lenkiją per Jonines, kurios metu aplankėm senąsias bažnyčias, rūmus bei pilis. 

Maršrutas (1000 Km): Vyštytis - Goldap - Węgorzewo - Bartoszyce - Pienięzno - Braniewo - Fromborg - Elbląg - Shutowo - Krynica Morska - Elgląg - Magdeburgas - Gdanskas - Sopotas - Elbląg -  Orneta - Lizbark Warminski - Reszel - Sv. Lipka - Kętzyn - Gižycko - Olecko - Suwalki – Marijampolė

Ekipažas. Važiavome su 2 vaikais (2 m ir 6m). Vyresniam vaikui kelionė paliko daug įspūdžių, ypatingai kopimai į pilių ir bažnyčių bokštus. Su jaunėliu buvo sunkiau, ypač jį nešant į tuos bokštus stačiais sraigtiniais laiptais į maždaug 50 m aukštį :) Vietos mašinoj buvo daug, turėjom žaislų, maisto. Dažnai sustodavom ką nors apžiūrėti. Po miestelius keliaudavom su sketuku, į kurį kartais ir vyrensioji pretendavo :) Be to kelionę jiems palengvino labai ankstyvas išvažiavimas, nes jie miegojo mašinoj iki 10 val., o mes jau per tą laiką didžiąją kelio dalį pravažiavom. Sunkiau buvo antrą dieną, nes išvažiuojant iš Gdansko patekom į dideles spūstis, ir labai vėlai grįžom į kempingą. Tada ir teko ištverti didžiausią jų zyzimą, po kurio jau net šašlykų nenorėjau, iš karto nulūžau.

Nakvynės. Nakvynes kempinge Elbląg'e 4-viečiame kambaryje buvom užsakę iš anksto, prieš 3 savaites. Pats kempingas randasi ant upes kranto, pačiame mieste. Todėl pavadinčiau jį tranzitiniu, bet ne poilsiniu. Atvažiuoji, pernakvoji, ir išvažiuoji. Kamabarys 1 parai kainavo 120 Zl (apie 100 Lt), už mašiną mokėti nereikia. Kambaryje lovos viengulės, plačios. Sutilpo 4 suaugę ir 2 vaikais :) Už vaikus mokėti papildomai nereikėjo.  Kambaryje yra kriauklė, šaldytuvas, puodeliai su lėkšutėm, televizorius, drabužių spintą, stalas. Kempingas nedidelis, tvarkingas, su tualetais, dušais, virtuvele (su visa reikiama įranga: puodais, virduliu).

Išlaidos - 650 Lt, iš jų:

Kurui (rusiškam, ir tik 20 l lenkiško, kuris dar brangesnis už lietuvišką) - 250 Lt, maistui (be alkoholio) - 150 Lt, 2 nakvynės kempinge - 100 Lt, 

objektų lankymas - apie 150 Lt (164 Zl):

Fromborko rūmų bokštas - po 8 zl suaugusiems, už vaikus nereikėjo mokėt,

Malborko pilis - po 37 Zl suagusiems (su audiogidu), už vaikus nereikėjo mokėt,

Malborko pilies bokštas - po 8 Zl, už vaikus nereikėjo mokėt, 

Stutthofe - įėjimas nemokamai, už mašiną - 6 Zl,

Vilko guolis - po 12 Zl suaugusiems, 8 Zl už mašiną, 8 Zl lankstinukas,

Rescel'o pilies bokštas - po 3 Zl suaugusiems ir 2 Zl vyresniam vaikui,

Rescel'o bažnyčios bokštas - po 2 Zl suagusiems ir vaikams virš 6 m. ).

Už vaikus dažniausiai reikia mokėti nuo 7 metų.

Orai. 1 diena - lijo, vėjuota, šaltoka, 2 diena - apsiniaukę, bet nelabai šalta, į vakarą giedra, 3 diena - giedra, vėjuota. Temperatūra - 14 -20 C.

Bus daugiau :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą