Šilagėlės - retas, nykstanys ir saugomas augalas, sutinkamas Rytų Lietuvos pušynuose.

Pušynuose, į kurias persikėlėm 2015 metais ir pradėjom naują gyvenimo etapą: gyvenimą namelyje prie miško, kai gali bet kada išeit į kiemą, kurti gėlynus, važinėti dviračiu po begalinius apylinkių pušynus, mėlynauti, brukniauti ir grybauti už tvoros, kai iki Neries ar ežero 10 min dviračiu, klausytis paukščių čiulbėjimo, stebėti žvalgždes, mėgautis gamtą ir pro valgomojo langus stebėti kaip keičiasi metu laikai miške.

Turėk didelių sumanymų, bet džiaukis mažais malonumais.

Kelionės, gėlės, vaikai, rankdarbiai, eko gyvenimo būdas (ekologiškas ir ekonomiškas), slidinėjimas, skanumynai ir kitos malonios smulkmenos.

Smagu, kad užsukot :)


Apie šilagėles

Šilagėlės – gėlės, skelbiančios tikrą pavasarį. Savo ryškius žiedus jos skleidžiančia vos nutirpus sniegui. Jų žiedai – dekoratyvūs, ryškiais viduriukais, tačiau šiukštu nesugalvokite jų nusiskinti ir pasimerkti namuose. Vėjalandės šilagėlės įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Už gėlės nuskynimą gresia baudos. Lietuvoje aptinkamos dvi šilagėlių rūšys – vėjalandė šilagėlė ir dažnesnė pievinė šilagėlė.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/grynas/gamta/miskuose-prazydo-retos-ir-labai-grazios-geles.d?id=70961282

Nyksta dėl nuolatinio skynimo

 „Vėjalandė šilagelė paplitusi rytinėje Lietuvos dalyje. Kitur – labai reta arba visiškai neauga. Kiek dažnesnė už ją – pievinė šilagėlė, kuri aptinkama visoje Lietuvoje, išskyrus šiaurinius rajonus. Vėjalandė šilagėlė įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Taip pat ji įrašyta į Europos sąjungos vadinamosios Buveinių direktyvos antrąjį priedą. Vadinasi – tai tarptautiniu mastu saugoma rūšis. Vėjalandė šilagėlė pirmiausia nyksta dėl to, jog yra labai jautri aplinkos pokyčiams, jei auga arčiau miestų, labai dažnai nukenčia ir nuo žiedų skynimo“, - dėstė dr. Z. Gudžinskas. Mokslininko teigimu, dėl skainiojimo vėjalandės šilagėlės nespėja subrandinti sėklų, negali daugintis, todėl jų populiacijos sparčiai nyksta toje vietoje, kur gėlės išskinamos. Ypač, jei tai kartojasi.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/grynas/gamta/prazydo-reciausios-lietuvos-gamtos-geles.d?id=61271011

Mano nuotraukos iš pasivažinėjimo dviračiu po namus supančius pušynus:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą